"2 bin 200 TL asgari ücret uygulaması başladı"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ilk kez TBMM'deki 23 Nisan resepsiyonuna katılan Mansur Yavaş, merak edilen konularla ilgili soruları yanıtladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ilk kez TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un 23 Nisan için Meclis'te verdiği resepsiyona katıldı. BBC Türkçe'nin de aralarında bulunduğu gazetecilerle sohbet eden Yavaş, bundan sonra atacağı adımlar ve siyasetçilerle ilişkilerine dönük de ipuçları verdi.

"Bahçeli'ye hiçbir şekilde yanıt vermeyeceğim"

Mansur Yavaş, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara Çubuk'ta asker cenazesinde uğradığı saldırı sonrasında, MHP Lideri Devlet Bahçeli tarafından, "Olay mahallinden kaçmakla" suçlanmıştı.

Bahçeli'nin bu açıklaması anımsatıldığında Yavaş, Bahçeli'ye hiçbir şekilde yanıt vermeyeceğini belirtirken, "Başkanlığım boyunca, siyasi parti liderlerlerine cevap vermeme, polemiğe girmeme" anlayışıyla hareket edeceğini ifade etti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ni 25 yıl sonra AKP'den alan CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın en çok merak edilen adımlarından birisi de, Melih Gökçek'in başkanlığı döneminde kaldırdığı, Başkent'in simgesi olan "Hitit Güneşi"nin yeniden kullanılıp kullanılmayacağı.
bbc.com

2 bin 200 TL asgari ücret mansur yavaş Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı maaş